xbox challenge

Úspěch našich hráčŮ NA XBOX CHALLENGE VE FIFA 20 A NHL 20

Naši svěřenci zaznamenávají na turnaji Xbox Challenge ve FIFA 20 a NHL 20 skvělý úspěch. Ve finále se střetl Curgi spolu s Ritzym a druhý jmenovaný vyhrál těsným výsledkem 1:2. Zahanbit se nenechala ani Sandra Demitrová, která ve finále porazila PgBorce vysoko 8:4 a stala se vítězkou.

Máme za sebou velké finále o nejlepší hráče FIFA 20 a NHL 20 v rámci projektu Xbox Challenge. Po třech měsících kvalifikačních víkendů a jednom finálovém můžeme říci „Gratulujeme“.

Celý projekt je již třetí sezonou svého druhu a postupně se vyvíjí. Z komunitního turnaje o čest a slávu se stal hledaný turnaj v rámci Xbox komunity. Průběh totiž umožní zapojení spousty hráčů a vyzkoušení svých dovedností. Neúspěch v jedné kvalifikaci neznamená automaticky konec nadějí. Hráči se v základní části mohou zúčastnit až 8 kvalifikačních turnajů z nichž si vítěz zajistil přímý postup, zbylé finalisty pak doplnili další hráči dle získaných bodů.

Motivace pro hráče byla také pěkná. Třetí sezóna nabídla ceny v hodnotě 10.000 na hru a k tomu je potřeba ještě přičíst i dílčí ceny z kvalifikací. Celkově třetí sezóna pracovala s cenami okolo 25.000 pro dvě hlavní hry (FIFA20 a NHL20) a jednu doplňkovou a za to patří díky partnerům hlavním partnerům XboxCZ a Comm4u. Zde vidíme velký potenciál a už nyní se těšíme, jak komunitní soutěže posuneme dál a doufáme, že i partnerské řady se nám podaří rozšířit.

FIFA 20 XBOX CHALLENGE
I komunitní turnaj přilákal ty nejlepší hráče z Xbox FIFA scény a přestože se nehrálo v sytému FUT, který je dost ovlivněn nutností investovat peníze do stavění konkurence schopného týmu, podařilo se sestavit skvělou finálovou desítku. Nechyběl ani poslední vítěz eSportové profesionální Xbox Masters Lengi nebo její další účastníci.

ZÁKLADNÍ SKUPINA FIFA 20 XBOX CHALLENGE
Mezi největší favority na základě posledních výsledků patřil FC MARTIN1011, který si podle očekávání prošel směle základní skupinou playoff a zajistil si jako první postup. O druhé postupové místo svedli již zmíněný Lengi a KingMatboy23, kde o postupu rozhodl vzájemný zápas, který Lengi vyhrál nejmenším možným rozdílem 1:0.
V druhé skupině se do role favoritů i podle tipů na sociálních sítích řadili Curgi, Ritzy a Johnny7887. Ti dostali i očekávání a patřili k třem nejlepším v této skupině. Postupovat mohli jenom dva a o si zajistili Ritzy5116 a Curgi.

PLAYOFF FIFA 20 XBOX CHALLENGE
Zde už se muselo vše vsadit na vítěznou kartu, jelikož na opravu nebylo místo. Bohužel onlinové hraní má i své stinné stránky a to se dvou hráčům z jednoho města stalo osudným. Hra je prostě nedokázala spojit a tak jsme museli zápas rozhodnout z velitelské lavičky. Prvním finalistou se stal Ritzy5116 a smolařem Lengi.
V druhé zápase jsme mohli sledovat velmi vyrovnaná zápas, kde od začátku bylo jasné, že jedna branka asi rozhodne a také rozhodla. Těsným výsledkem 1:0 se dostal Curgi do finále na úkor FC MARTIN1011.
Finále pak na streamu vidělo opravdu pěkný fotbal, kde mírně favorizovaný Curgi nestačil na Ritzy5116 a prohrál 1:2. Vítěz se mohl radost z vítězství a také zisku cen, kde jistě největší radost bude z Elitního ovladače na Xbox.

NHL 20 XBOX CHALLENGE
Komunita kolem hry NHL není tak silná, jako FIFA, ale svojí aktivitou nám udělali obrovskou radost. Zapojili se do ní opět ti nejlepší z asi největší eSportové akce ve hře v NHL20 a to Xbox Masters, ale také skoro všichni přední streameři NHL, kteří se často věnují spíše HUT, ale zkusili si i herní mód klasických týmů. Zde patří velký díky FB skupině NHL HUT CZ/SK rady, diskuze, postřehy , kteří pomohli s informovaností o turnajích.
Jelikož se hrálo v klasických týmech, tak specialisté z HUT měli trošku problém se přizpůsobit, proto byl do role favorita pasován specialista na klasické hraní RF4 SK, který je ve světové tabulce v TOP 10! Svoji podporu dostal i na sociálních sítích v tipovačce. Bohužel asi nervozita, momentální forma nebo cokoliv jiného, ale na postup ze skupiny to nestačilo. Naopak dost nečekaně si vedl f4ltyX, který všem ostatní ukázal, jak se hraje 😊 a projel skupinou bez ztráty bodu. O druhém postupující rozhodl poslední zápas skupiny Zaky111 vs Xfikussczx, kde zejména Xfikussczx měl co oplácet Zakymu, který stál u jeho vyřazení v posledních významnějších eventech. V euforickém závěru, který diváci mohli sledovat online s Xfikussczx poradil se Zakym 5:3 a stal se druhým postupujícím a pokud chcete viděť zachycenou radost, tak tady ji máte!

I ve druhé skupině se v před turnajových prognózách nejvíce spekulovalo o PGBorec nebo WeatherBook7053. Nemalá skupinka ovšem kvitovala ten úžasný fakt, že ledová kluziště brousí na této úrovni Lady Brunette a ta si získala na oplátku jejich virtuální srdce. Nebudeme dále spekulovat a napínat vás, ale Lady Brunet vyhrála bez ztráty bodu základní skupinu, takže kromě srdce pro své fanoušky rozdala i pěkné hity svým soupeřům.  Do finále si pak cestu ještě probojoval PgBorec.
Naopak svůj den vůbec neměl TakableAxe5 a Fajkyy10.

PLAYOFF NHL 20 XBOX CHALLENGE
Překvapením v playoff byla jistě vysoká prohra 3:7 zatím bez prohry hrajícího f4ltyX proti PgBorec. Xfikussczx se trápil a nedokázal najít recept na Lady Brunette a slovenská hráčka byla ve finále. Tam si svoje brusle otřela o PgBorce  v poměru 8:4 a „mužská“ NHL zná svého mistra v opačném pohlaví. Ihned se z řad hráčů a diváků snesla spousta gratulací a uznání.

HLAVNÍ CENY PRO TURNAJ

1. Pohár + Xbox Elite 2 Ovladač + Xbox Merch
2. Místo 1500 do Xbox Store + Xbox Merch
3. Místo 800 do Xbox Store

Za organizaci a tým v pozadí celé akce, bych chtěl všem hráčům poděkovat za účast a skvělým výkonům. Divákům pak za skvělé fandění a sdílení informací o turnajích. Partnerům za vložené prostředky a nám samotným za dobře odvedenou práci. Těšíme se na další rozvíjení a už nyní můžu prozradit, že připravujeme další soutěže a těší nás i zájem z vašich řad s pomocí na turnajích. Nově můžete získávat informace o našich turnajích na speciální FB stránce Xbox Challenge (web v přípravě) a o všem si pokecat na veřejné FB skupině Xbox eSports CZSK – Onlinegames.cz nebo Discordu.


Čánek naleznete na http://xboxweb.cz/xbox-challenge-nhl20-fifa20-winners/